Dodaj do ulubionych Startuj z nami Logowanie Rejestracja

Szybkie linki

Nowości Kemppi na targach ExpoWelding w Sosnowcu

 

Fiński producent rozwiązań spawalniczych, Kemppi Oy w dniach 16-18 października na targach ExpoWelding w Sosnowcu zaprezentuje przyszłość branży spawalniczej. W trakcie targów firma skupi się na połączeniu aspektów jakości i wydajności w różnych aplikacjach spawalniczych. 

Sztandarowy produkt Kemppi przeznaczony do zarządzania jakością prac spawalniczych to nowa wersja Kemppi Arc System 2.0 i jego moduł ArcQuality. Jest to kompleksowe rozwiązanie monitorujące, stanowiące narzędzie dla uzyskania wysokiej wydajności i perfekcyjnych spoin. Zainteresowanie Kemppi wysoką jakością przy dużej predkości spawania reprezentuje umowa sponsorska podpisana z zespołem F1 Williams. Dyrektor Zarządzający Kemppi Anssi Rantasalo zaznacza: „Jakość jest równie ważna w spawalnictwie jak i w F1!”. 


Na targach ExpoWelding pokażemy jak uzyskać tę jakość przy pomocy zaawansowanych technologicznie rozwiązań spawalniczych. Innowacyjne rozwiązania Kemppi będą do zobaczenia na stoisku 55 w trakcie całych targów ExpoWelding.


Kemppi ArcQualityto najbardziej zaawanasowane na rynku rozwiązanie do zarządzania jakością spawania. 

ArcQuality, będący modułem Kemppi Arc System 2.0 jest pierwszym na świecie systemem zarządzania jakością spawania, który oferuje prosty i kompleksowy sposób na zapewnienie, że WPS jest stosowany podczas spawania, a certyfikaty kwalifikacji spawaczy spełniają wymagania projektu. 

System pozwala również na przewidywanie potrzeb w zakresie obsługi serwisowej floty urządzeń spawalniczych. Ponadto inteligentne urządzenie skanujące gromadzi dokumentację związaną z jakością spawania co pozwala na identyfikowanie każdej ze spoin.

Od teraz możesz w łatwy sposób zarządzać wszystkimi czynnikami wpływającymi na jakość i wydajność prac spawalniczych stosując jedno, kompleksowe rozwiązanie.  Większa produktywność osiągnięta jest dzięki wyższej jakości i wydajności pracy, automatycznemu zbieraniu informacji oraz łatwiejszemu tworzeniu dokumentacji projektowej.


MagTrac F 61 – Wózek spawalniczy zwiększający wydajność i jakość spawania

Nowy wózek spawalniczy Kemppi MagTrac F 61 usprawnia i ułatwia pracę spawacza. Jest to oszczędny i efektywny sposób na zwiększanie produktywności małych i dużych zakładów zajmujących się obróbką metalu. Nowy wózek spawalniczy Kemppi MagTrac F 61 łączy w sobie łatwość użytkowania, jakość i wydajność w całkowicie nowy sposób 

Został zaprojektowany jako podstawowe narzędzie zakładów produkcyjnych głównie do wykonywania pachwinowych spoin poziomych. Głównym aspektem w fazie projektowania wózka spawalniczego MagTrac F 61 była jego łatwa obsługa. Parametry spawania są przesyłane pomiędzy wózkiem a urządzeniem spawalniczym za pomocą kabla zintegrowanego z przewodem uchwytu spawalniczego. 

Wózek spawalniczy jest zasilany przy pomocy tego samego kabla. Dzięki takiemu rozwiązaniu między podajnikiem a wózkiem potrzebny jest tylko jeden kabel. Ponieważ, nie jest wymagane użycie dodatkowych transformatorów i kabli praca jest bezpieczna i wydajna.

Kempact RA – nowy standard w segmencie kompaktowych urzadzeń MIG/MAG 

Produkty z serii Kempact RA wyznaczają całkowicie nowe standardy w segmencie kompaktowych maszyn MIG/MAG. Powstały one z myślą o potrzebach nowoczesnych warsztatów spawalniczych i charakteryzują się unikalnym, eleganckim, a zarazem praktycznym wzornictwem. Koncepcja ich konstrukcji opiera się na wysokiej jakości i spełnianiu potrzeb klienta, a wszystko po to, żeby spawanie było wydajne, precyzyjne i efektywne. 

W ramach procesu projektowania tych maszyn przeprowadziliśmy także badanie opinii użytkowników. Obserwowaliśmy pracę użytkowników w różnych środowiskach spawalniczych oraz w różnych krajach, a następnie rozmawialiśmy z nimi. W rezultacie otrzymaliśmy maszynę spawalniczą, dostosowaną do różnych warunków i zadań.

Rozwiązania Wise – Cztery narzędzia do spawania łukowego, które powinien mieć każdy spawacz

W trakcie ostatnich kilku lat rozwój źródeł spawalniczych MIG/MAG stworzył okazję do projektowania sprzętu wielofunkcyjnego. W przypadku spawania MIG/MAG, technologia źródeł spawalniczych i oprogramowania umożliwiła projektowanie procesów spawania i funkcji „na miarę” dla ułatwienia pracy spawaczy.

Rodzina produktów Kemppi Wise jest przeznaczona właśnie do tego celu. Jest to specjalnie opracowane oprogramowanie spawalnicze kompatybilne ze źródłami FastMig i KempArc. Dostosowane do aktualnych potrzeb procesy i funkcje Wise są stosowane  przy wykonywaniu spoin graniowych, spawaniu cienkich blach, kontroli wtopienia i  skupianiu łuku, gdy potrzebne jest skoncentrowanie energii na małej powierzchni. Fakty i liczby dotyczące Grupy Kemppi

.

Firma Kemppi jest wiodącym producentem sprzętu do spawania łukowego oraz dostawcą rozwiązań zwiększających wydajność spawania.

Globalne dochody firmy wynoszą 110 milionów Euro rocznie.

Dwie fabryki w Finlandi: Lahti (siedziba główna) i Asikkala , oraz jedna w Chennai (Indie).

Biura w 15 krajach oraz regularny eksport do ponad 70 krajów

Około 620 pracowników, z czego 150 zatrudnionych poza Finlandią

Kemppi Oy jest spółką zależną firmy Kemppi Capital Oy.


 

12-10-2012

<< powrót

Oceń
Zaloguj się / Zarejestruj, jeśli chcesz dodać komentarz