Dodaj do ulubionych Startuj z nami Logowanie Rejestracja

Szybkie linki

Nowość od Lincoln Electric Bester - Speedtec® 180C i 200C

 

Urządzenia SPEEDTEC® 180C i 200C reprezentują nową generację inwertorowych, kompaktowych źródeł spawalniczych. Zastosowanie nowoczesnego przetwornika inwertorowego wysokiej częstotliwości pozwoliło zmieścić w niewielkim wymiarze i stosunkowo niewielkiej wadze, w pełni profesjonale urządzenie spawalnicze.

 

Dzięki temu, urządzenia te są bardzo uniwersalne w zastosowaniu, mogą być wykorzystywane w różnych aplikacjach, mogą być z łatwością przemieszczane po terenie zakładu czy wręcz przewożone w bagażniku w dowolne miejsce i zasilane z generatora. Zastosowanie elektonicznej korekcji współczynnika mocy (PFC) umożliwia, mimo wysokiego maksymalnego prądu wyjścia (180A@30%, 200A@25%), zasilanie urządzeń z jednofazowej sieci 230V. Rozwiązanie to niesie również inne korzyści: mozliwość pracy z wykorzystaniem przedłużacza (50m) oraz zabezpieczenie sieci przed niekorzystnym oddziaływaniem elektromagnetycznym jakie często powodują urządzenia inwertorowe.

 

W tym zakresie SPEEDTEC® 180C i 200C spełaniają normę IEC 61000-3-12.

 

 

Elektroniczne kształtowanie charakterystyki wyjściowej dało również możliwość zbudowania źródła wieloprocesowego. Teraz spawanie metodą GMAW, SMAW czy TGAW to kwestia wyboru właściwego programu.

Również programy synergiczne, płynna regulacja indukcyjności, czy też cały szereg funkcji niezbędnych dla profesjonalnego urządzenia są teraz dostępne po wybraniu odpowiedniej opcji.

 

SPEEDTEC® 180C jest urządzeniem podstawowym, umożliwiającym spawanie metodą GMAW i Stick, posiada niezbędne dla tych metod funkcje (płynna regulacja indukcyjności dla GMAW czy Hot Start i Arc Force dla SMAW).

Dla SPEEDTEC® 200C podstawową cechą wyróżniającą to urządzenie jest panel sterowania. Jest to duży, kolorowy wyświetlacz TFT (o regulowanej jasności), na którym z łatwością można odczytać niezbędne parametry czy znaleźć pożądaną funkcję. Panel sterowania komunikuje się z operatorem za pomocą ikon dzięki czemu jest zrozumiały dla każdego użytkownika bez względu na to jakim posługuje się językiem. Inną istotną zaletą jest możliwość wyboru poziomu zaawansowania obsługi i wyświetlania ekranu. W układzie standardowym dostępne są tylko podstawowe funkcje ale jeżeli operator ma wyższe wymagania może przełączyć się na poziom zaawansowany z szerokim wachlarzem funkcji (pamięć, funkcje prędkości dojazdowej, regulację przed i po połukowego czasu wypływu gazu i wiele innych).

Użytkownik może dokonywać wielu zmian w ustawieniu urządzenia ale zdarza się też, że istnieje konieczność powrotu do ustawień początkowych dlatego też zainstalowana została funkcja przywrócenia ustawień fabrycznych. Z drugiej strony zapisane ustwienia można zablokować i dodakowo zabezpieczyć hasłem.

 

Urządzenia SPEEDTEC® 180C i 200C są uniwersalne w użyciu, mogą być wykorzystywane do spawania stali węglowych, stopowych czy aluminium (szpule z drutem o średnicy 200mm). Sprawdzą się doskonale w metodzie MIG/MAG z wykorzystaniem mieszanek gazowych, czystego CO2 oraz przy użyciu drutów samoosłonowych Innershield. Możliwe jest również wykonywanie złączy dla blach z pokryciem galwaniczym przy użyciu drutów CuSi.

Konstrukcja urządzeń jest bardzo solidna. W stosunku do podobnych urządzeń na rynku zastosowano profesjonalny zespół podający, wykorzystujący typowe rolki stosowane w urządzeniach Lincoln Electric o średnicy 37mm. Również napędzający rolki solidny silnik, podkreśla profesjonalny charakter tej grupy urządzeń.

 

 

 


Dane techniczne:

                                                                                                                                                                        

Model

SPEEDTEC 180C

SPEEDTEC 200C

Napięcie zasilania 50/60 Hz

230 V

230 V

Zabezpieczenie sieciowe

16 A

16 A 

Prąd spawania

180A 30%

200A 25%

Parametry spawania

20 - 180 A

20- 200 A

Napięcie wejściowe

15,7 - 30 A

15,7 - 32 A

Napięcie biegu jałowego

57 V

57 V

Prędkość podawania drutu

1 - 15 m/min

1 - 15 m/min

Średnica drutu

0,6 - 1,0 mm

0,6 - 1,0 mm

Klasa izolacji

IP 23

IP 23

Wymiary mm

396 x 246 x 527

396 x 246 x 527

Waga

17,2 kg

17,2 kg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

05-02-2013

<< powrót

Oceń
Zaloguj się / Zarejestruj, jeśli chcesz dodać komentarz