Dodaj do ulubionych Startuj z nami Logowanie Rejestracja

Szybkie linki

Automaty spawalnicze Promotechu zastępują fachowców

Mimo kryzysu nękającego branżę metalową, dział badawczo-rozwojowy przedsiębiorstwa opracował i wykonał w ciągu minionych trzech latach kilkanaście wyspecjalizowanych, innowacyjnych urządzeń. Ten trud się opłacił.
- To efekt długofalowych działań marketingowych, technicznych i organizacyjnych spółki – podkreśla Marek Siergiej, prezes Promotechu.

Obecnie Promotech intensywnie rozwija segment wielkogabarytowych automatów spawalniczych – słupowysięgników, portali i półportali . Firma właśnie kończy realizację wielkiego projektu dla Wytwórni Konstrukcji Stalowych RUBOR z Działoszyna.

- Dobiega końca proces instalacji i uruchomienia obrotowego słupowysięgnika przejezdnego do spawania zbiorników oraz blachownic – mówi Andrzej Twarowski, szef marketingu w Promotechu. – To ogromne urządzenie, wyposażone w tor jezdny o długości 21 metrów oraz 20-tonowy obrotnik.

Każdy z dużych automatów spawalniczych Promotech wykonuje według indywidualnych potrzeb klienta.
Słupowysięgnik instalowany w Ruborze to kolejny automat spawalniczy wykonany przez Promotech w tym roku. Od stycznia 2010 podobne urządzenie do spawania zbiorników pracuje w firmie Wielton z Wielunia.
Automaty spawalnicze Promotechu zyskują coraz większą renomę i zainteresowanie nie tylko w kraju, ale również zagranicą. Na początku września firmę odwiedzą kontrahenci z Litwy, zainteresowani kupnem takiego urządzenia. Przy okazji goście poznają w praktyce możliwości już pracujących w Polsce automatów, wyprodukowanych w Promotechu. Plany na przyszłość również rysują się optymistycznie.
- Obecnie prowadzimy rozmowy z kilkoma krajowymi kontrahentami w sprawie kolejnych dużych projektów z zakresu automatyzacji, planowanych na lata 2011-2012 – dodaje Andrzej Twarowski.żródło: metale24.pl

 

01-09-2010

<< powrót

Oceń
Zaloguj się / Zarejestruj, jeśli chcesz dodać komentarz