Dodaj do ulubionych Startuj z nami Logowanie Rejestracja

Szybkie linki

Znacząco niskie zarobki polskich spawaczy

Brytyjski dziennik "Daily Mail" donosi, że brytyjskie stocznie, które mają budować dwa wielkie lotniskowce, zatrudniają polskich spawaczy. Co więcej, gazeta utrzymuje, że ich zarobki będą o połowę niższe od normalnych stawek brytyjskich.

Przynajmniej część ze 120 już sprowadzonych polskich stoczniowców będzie zarabiać 8 funtów na godzinę - pisze "Daily Mail". To więcej niż ustawowa płaca minimalna - wynosząca 5,80 - ale prawie o połowę mniej niż normalne zarobki brytyjskich spawaczy. Dziennik pisze, że główny kontrahent ministerstwa obrony, wielki koncern zbrojeniowy BAE, nie mógł znaleźć dość specjalistów w Wielkiej Brytanii. Rzecznik brytyjskiej federacji małych przedsiębiorstw wini za to zaniedbanie przez rząd programu szkoleń dla praktykantów w wielu zawodach.

Dziennik pisze, że na terenie stoczni w Portsmouth trzeba było umieścić tabliczki informacyjne BHP po polsku, a sprowadzonym spawaczom wydać specjalne przepustki na teren bazy Marynarki Królewskiej. "Daily Mail" dodaje, że Polacy znajdą też zatrudnienie w innych stoczniach biorących udział w budowie lotniskowców "Queeen Elizabeth" i "Prince of Wales". Mają one kosztować ponad 5 miliardów funtów, ale jeszcze nie wiadomo, czy nie padną ofiarą cięć w budżecie Ministerstwa Obrony. Cytowany przez "Daily Mail" historyk wojskowości boleje, że po raz pierwszy od XIV wieku brytyjskie okręty budować będą obcokrajowcy.żródło: dailymail.co.uk

08-11-2010

<< powrót

Oceń
Zaloguj się / Zarejestruj, jeśli chcesz dodać komentarz