Dodaj do ulubionych Startuj z nami Logowanie Rejestracja

Szybkie linki

Relacja z Seminarium Spawalniczego

 

 

 

 

 

 

TÜV Akademia Polska przeszkoliła branżę podczas pierwszego w tym roku seminarium spawalniczego

TÜV Akademia Polska zorganizowała pierwsze w tym roku seminarium spawalnicze. Spotkanie odbyło się 26 stycznia br.         w Zabrzu, gromadząc rekordową jak dotąd liczbę uczestników.

Podczas seminarium omawiano szereg zagadnień związanych z problematyką spawalności stali wysokostopowych. Wśród poruszanych tematów znalazły się między innymi wymagania i zasady postępowania przy produkcji konstrukcji elementów     ze stali wysokostopowych, kwalifikowanie technologii spawania stali i egzaminowanie spawaczy zgodnie z normami europejskimi (z uwzględnieniem zmian zasad egzaminacyjnych spawaczy stali wynikające z nowej normy PN-EN 287-1, projekt normy międzynarodowej ISO 9606-1) i przepisami ASME, czy wykonywanie wyrobów budowlanych (konstrukcji stalowych) w świetle obowiązujących wymagań stawianych przez UE.

Wykłady wygłosili zarówno reprezentanci nauki, jak i praktycy – rzeczoznawcy i auditorzy. W spotkaniu uczestniczyły          43 osoby.

Kolejne z cyklu seminaria już w przygotowaniu. Szczegółowe informacje znajdą się wkrótce na stronie internetowej: www.akademia.tuv.pl.

 

 

 

 

16-02-2012

<< powrót

Oceń
Zaloguj się / Zarejestruj, jeśli chcesz dodać komentarz