Dodaj do ulubionych Startuj z nami Logowanie Rejestracja

Szybkie linki

Aktualności

Aktualności

Konferencja Spawalnicza: Technologie XXI wieku

INSTYTUT SPAWALNICTWA oraz Sekcja Spawalnicza SIMP mają zaszczyt zaprosić Państwa na: KONFERENCJĘ SPAWALNICZĄ MIĘDZYNARODOWĄ pod hasłem Technologie XXI wieku

... ciąg dalszy

Cięcie, szlifowanie, technologie łączenia w Sosnowcu

Firma Expo Silesia zaprasza na premierowe wydarzenia skierowane dla branży przemysłowej dotyczące cięcia, szlifowania, technologii łączenia oraz techniki laserowej.  Targi te odbęda się w dniach 3-5 marca 2015, w Centrum Targowo - Konferencynym Expo Silesia w Sosnowcu.

... ciąg dalszy

FENIX 250 AC/DC PFC Nowość

Firma Kuhtreiber pochwali się nową maszyną TIG AC/DC. Za 2 tygodnie w Sosnowcu zostanie zaprezentowany model FENIX TIG 250 AC/DC PFC,

... ciąg dalszy

Zmień swoją spawarkę MMA w migomat

Ciekawa przystawka spawalnicza MAG do prostowników spawalniczych MMA.

... ciąg dalszy

Nowość od Lincoln Electric Bester - Speedtec® 180C i 200C

Lincoln Electric Bester Sp. z o.o. wprowadził na rynek urządzenia SPEEDTEC® 180C i 200C reprezentujące nową generację inwertorowych, kompaktowych źródeł spawalniczych. Zastosowanie elektonicznej korekcji współczynnika mocy (PFC) umożliwia, mimo wysokiego maksymalnego prądu spawania (200A@30% oraz 200A@25%), zasilanie urządzeń z jednofazowej sieci 230V.

... ciąg dalszy

Przecinarka plazmowa ESAB PowerCut 400 - Nowość

PowerCut™ 400 - jest inwertorowym źródłem energii do cięcia materiałów, które przewodzą prąd elektryczny – stale węglowe i stopowe, aluminium, mosiądz, miedź i itp w procesach produkcyjnych i remontowych.

Prosta oraz intuicyjna nastawa parametrów cięcia przy zastosowaniu sprężonego powietrza lub azotu, pozwala uzyskać wysoką jakość wykonywanych prac na stanowiskach ręcznych.

... ciąg dalszy

Spawanie stali nierdzewnej dzięki materiałom typu lean duplex

Firma ESAB, światowy lider w dziedzinie technologii spawalniczych, opracowała kompleksowy asortyment materiałów do spawania stali nierdzewnej typu lean duplex.

... ciąg dalszy

Nowe spawarki 3w1: MIG TIG MMA - WELDER FANTASY TRIO 200

WELDER FANTASY TRIO 200 to najnowsze kompaktowe urządzenie spawalnicze 3 w 1 przeznaczone do spawania metodą MIG-MAG, TIG, oraz MMA.

... ciąg dalszy

Welder Fantasy SYNERGIA - nowe profesjonalne półautomaty spawalnicze

WELDER FANTASY SYNERGIA 260, 300 i 320 to najnowsza linia profesjonalnych półautomatów spawalniczych przeznaczonych do spawania metodą MIG-MAG w osłonie gazów: Co2, Ar, Co2 + Ar, Co2 + O, oraz innych

... ciąg dalszy

Wyróżnienie dla FENIX 200PFC

Spawarka inwertorowa Fenix 200PFC została nagrodzona podczas targów Expowelding wyróznieniem za innowacyjność.

... ciąg dalszy

Nowe zabawki dla dorosłych od Kühtreiber

Spawanie elektrodą fi 4,0 przy 90V to już możliwe!

Urządzenia spawalnicze FÉNIX gwarantują stabilny proces spawalniczy przy skokach napięcia w sieci elektrycznej również przy zasilaniu z długich przedłużaczy jak i przy podłączeniu do agregatu prądotwórczego bez widocznych zmian w jakości i stabilności łuku spawalniczego.

... ciąg dalszy

Nowości Kemppi na targach ExpoWelding w Sosnowcu

Na targach ExpoWelding pokażemy jak uzyskać tę jakość przy pomocy zaawansowanych technologicznie rozwiązań spawalniczych. Innowacyjne rozwiązania Kemppi b ędą do zobaczenia na stoisku 55 w trakcie całych targów ExpoWelding.

... ciąg dalszy

Osiągnięcia i wyzwania branży Spawalniczej na Targach ExpoWELDING

W Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu odbędzie kolejna edycja Międzynarodowych Targów Spawalniczych ExpoWELDING.  

... ciąg dalszy

Specjalista Spawalnik TÜV

TÜV Akademia Polska zaprasza na szkolenie skierowane do pracowników firm przemysłowych z branży metalowej, energetycznej i innych, w których spawanie jest jednym z istotnych procesów produkcyjnych.

... ciąg dalszy

XVI Targi Przemysłowej Techniki Pomiarowej oraz Badań Nieniszczących CONTROL-TECH

Targi CONTROL – TECH odbędą  się w Kielcach już po raz szesnasty,  w ubiegłym roku zostały rozszerzone o kolejną branżę – badania nieniszczące. Targi CONTROL – TECH to okazja do zapoznania się z nowościami branżowymi i ciekawymi rozwiązaniami technologicznymi.

... ciąg dalszy

Welder Fantasy Mig-Mag GRIN - nowe półautomaty spawalnicze

Znany importer sprzętu spawalniczego firma Fachowiec wprowadziła na rynek nowe modele półautomatów spawalniczych pod nazwą handlową GRIN.

... ciąg dalszy

MagTrac F 61 – Wózek spawalniczy zwiększający wydajność i jakość spawania

Nowy wózek spawalniczy Kemppi MagTrac F 61 usprawnia i ułatwia pracę spawacza. Jest to oszczędny i efektywny sposób na zwiększani produktywności małych i dużych zakładów zajmujących się obróbką metalu.

... ciąg dalszy

Seminarium spawalnicze „Wybrane zagadnienia z zakresu spawania i napawania stali konstrukcyjnych”

TÜV Akademia Polska serdecznie zaprasza Państwa na seminarium spawalnicze, które odbędzie się 24 maja 2012 r. w Hotelu ALPEX w Zabrzu pt.: „Wybrane zagadnienia z zakresu spawania i napawania stali konstrukcyjnych”


 

... ciąg dalszy

Relacja z targów SPAWALNICTWO, STOM-TOOL

W wystawach związanych z obróbką blach, metali i spawalnictwem STOM-BLECH, STOM-TOOL, SPAWALNICTWO udział wzięło ponad 400 firm z całego świata. To liderzy branży pokazujący najnowocześniejszy sprzęt także w sposób dynamiczny.

 

... ciąg dalszy

Relacja z targów CONTROL-TECH

W tym roku na wystawie zobaczyć było można produkty 85 firm z Włoch, Japonii, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Korei Południowej, Hiszpanii, Francji, Szwajcarii, Austrii, USA, Holandii, Czech i Belgii. 

... ciąg dalszy

„Wymagania spawalnicze dla wytwórców konstrukcji budowlanych” - Seminarium spawalnicze

TÜV Akademia Polska zaprasza Państwa na kolejne z cyklu seminarium spawalnicze, które odbędzie się 12 kwietnia 2012 r. w Instytucie Lotnictwa w Warszawie, pt.:"Wymagania spawalnicze dla wytwórców konstrukcji budowlanych"

 

... ciąg dalszy

Relacja z Seminarium Spawalniczego

TÜV Akademia Polska zorganizowała pierwsze w tym roku seminarium spawalnicze. Spotkanie odbyło się 26 stycznia br. w Zabrzu, gromadząc rekordową jak dotąd liczbę uczestników.

... ciąg dalszy

Włącz nowy standard z rodziną urządzeń Kempact RA

Fiński producent urządzeń spawalniczych Kemppi Oy wprowadził na rynek nową linię kompaktowych urządzeń MIG/MAG, ustanawiając tym samym nowe standardy we wzornictwie przemysłowym i charakterystyce produktu.

... ciąg dalszy

Przecinarki Plazmowe Dynamic Speed - Najszybsze w Europie

Dynamic Speed High Quality ma nowatorską konstrukcję umożliwiającą niezwykle szybkie i dynamiczne poruszanie się palnika plazmowego po zadanej trajektorii cięcia. Zachowana jest przy tym bardzo wysoka dokładność pozycji palnika.

... ciąg dalszy

Spawalność stali wysokostopowych - analiza przypadków

TÜV Akademia Polska serdecznie zaprasza Państwa na seminarium spawalnicze, które odbędzie się 26 stycznia     2012 r. w Hotelu ALPEX w Zabrzu.

... ciąg dalszy

Szkolenia z zakresu badań nieniszczących

TÜV Akademia Polska należąca do międzynarodowego koncernu TÜV Rheinland zaprasza na specjalistyczne szkolenia z dziedziny badań nieniszczących.

... ciąg dalszy

Relacja z I Forum Wymiany Doświadczeń dla Spawalników

W dniach 3-4 października 2011 r. odbyło się, zorganizowane przez TÜV Akademia Polska oraz TÜV Rheinland Polska,         I Forum Wymiany Doświadczeń dla Spawalników.

... ciąg dalszy

Rodzina Wise dla spawaczy

W trakcie ostatnich kilku lat rozwój źródeł spawalniczych MIG/MAG stworzył okazję do projektowania sprzętu wielofunkcyjnego. W przypadku spawania MIG/MAG, technologia źródeł spawalniczych i oprogramowania umożliwiła projektowanie procesów spawania i funkcji „na miarę” dla wzrostu wydajności i ułatwienia pracy spawaczy.

... ciąg dalszy

Darmowe kursy dla spawaczy

Zapraszamy do udziału w darmowym szkoleniu "Spawanie blach i rur spoinami pachwinowymi metodą MAG 135"

... ciąg dalszy

Przyłbica Speedglas 9100 A - Nowość

Firma 3M Poland rozszerzyła portfolio produktów zapewniających bezpieczeństwo podczas pracy o przyłbicę 3M™ Speedglas™ 9100 Air. Głównym zadaniem nowej przyłbicy Speedglas 9100 Air jest zapewnienie pełnego bezpieczeństwa pracującemu w niej spawaczowi.

... ciąg dalszy

I Forum Wymiany Doświadczeń dla Spawalników

TÜV Akademia Polska oraz TÜV Rheinland Polska mają przyjemność zaprosić Państwa na I Forum Wymiany Doświadczeń dla Spawalników. Spotkanie odbędzie się w dniach 3-4 października 2011 r. w Hotelu ****Stok w Wiśle. Podczas Forum zostaną omówione kluczowe w chwili obecnej dla spawalnictwa w Polsce zagadnienia. Wykłady poprowadzą uznani specjaliści z branży.

 

 

... ciąg dalszy

Spawanie bez odłączania akumulatora

Trudno sobie wyobrazić modernizowanie (spawanie, zgrzewanie, szlifowanie, itp.) jakichkolwiek elementów blacharki samochodowej bez odłączenia akumulatora , jednak jest takie urządzenie które nam na to pozwoli.

... ciąg dalszy

Zmiany TIGER - nowy design urządzeń

Efektem kolejnych prac prac jest nowy, jeszcze bardziej profesjonalny wizerunek urządzeń, który kusi nowym wyglądem. Oficjalna prezentacja logotypu wraz z nowym designem urządzeń zostanie zaprezentowana podczas imprezy targowej ITM Polska na Międzynarodowych Targach Poznańskich 14-17 czerwca 2011r.

... ciąg dalszy

Czas na zmiany - Nowe logo czeskiego producenta TIGER

Odświeżony wizerunek Czeskiego tygrysa, już w czerwcu prezentacja nowego logo TIGER

... ciąg dalszy

Seminarium dla Branży Spawalniczej - TÜV Akademia Polska Sp. z o.o.

Już 11.05.2011 w Warszawie odbędzie się V Seminarium dla Branży Spawalniczej, obejmie ono swoim programem Systemy Zarządzania w Spawalnictwie: EN ISO 3834; EN 1090; ASME.

Organizatorem seminarium jest TÜV Akademia Polska

... ciąg dalszy

Otwarcie fabryki Kemppi w Indiach

Wiodący dostawca urządzeń i rozwiązań spawalniczych, fińska firma Kemppi Oy otworzyła w indyjskim mieście Chennai zakład produkcyjny wytwarzający sprzęt spawalniczy przeznaczony na rynek lokalny.

... ciąg dalszy

Bezpieczniejsze spawanie dzięki nowej przyłbicy Speedglas 9100 FX

Firma 3M Poland, oddział światowego lidera w dziedzinie innowacji, wprowadza na rynek rozkładaną przyłbicę Speedglas 9100 FX z samościemniającym się filtrem (ADF) oraz wizjerem ochronnym.

... ciąg dalszy

Bezpłatne szkolenia spawaczy

ZRE Katowice serdecznie zaprasza do uczestnictwa w projekcie szkoleniowym "uprawnienia spawalnicze - niepowtarzalna szansa by je zdobyć lub poszerzyć"

... ciąg dalszy

Jakie spawarki kupujemy w sieci

Coraz częściej statystyczny Polak robi zakupy w internecie. Ta tendencja nie mineła też branży elektronarzędzi, a przy tym urządzeń spawalniczych. Prezentujemy najpopularniejsze urządzenia wybierane przez internautów.

... ciąg dalszy

Samouczek spawania MIG-MAG

Zanim nauczymy się spawać migomatem musimy trochę poćwiczyć, poniższy tekst może nam w tym pomóc. Zapraszamy do lektury.

... ciąg dalszy

Największe targi przemysłowe na Śląsku – podsumowanie

W Expo Silesia zakończyły się trzy imprezy o charakterze przemysłowym. Międzynarodowe Targi Spawalnicze ExpoWELDING, Międzynarodowe Targi Stali, Metali Nieżelaznych, Technologii i Produktów SteelMET oraz Targi Zabezpieczeń Powierzchni SURFPROTECT połączyły pokrewne sektory, dając możliwość szerokiej prezentacji ofert.

... ciąg dalszy

Znacząco niskie zarobki polskich spawaczy

Brytyjski dziennik "Daily Mail" donosi, że brytyjskie stocznie, które mają budować dwa wielkie lotniskowce, zatrudniają polskich spawaczy. Co więcej, gazeta utrzymuje, że ich zarobki będą o połowę niższe od normalnych stawek brytyjskich.

... ciąg dalszy

Nowy zakład produkcyjny Linde w Polsce

Firma Linde uruchomiła w Biskupicach Podgórnych w gminie Kobierzyce koło Wrocławia nowoczesną wytwórnię gazów technicznych. Wartość tej inwestycji to ponad 45 milionów euro. Nowy zakład wybudowany na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej produkuje ciekły tlen, azot i argon z wydajnością 600 ton gazów dziennie z możliwością dalszej rozbudowy.

... ciąg dalszy

Mania spawania podczas targów ExpoWELDING

Międzynarodowe Targi Spawalnicze ExpoWELDING, które w dniach 19 - 21 października odbędą się w Expo Silesia, należą do największych i najbardziej znaczących targów spawalniczych w Polsce i środkowo-wschodniej Europie.

... ciąg dalszy

Nowy zakład produkcyjny FIMER

Nowa fabryka Fimera będzie pierwszym w północnych Włoszech...

... ciąg dalszy

Wybieramy półautomat spawalniczy MIG-MAG

W jaki sposób początkujący spawacz ma wybrać odpowiednie dla siebie urządzenie? , przy tak wielkim wyborze maszyn spawalniczych na rynku. Odpowiedź na kilka istotnych pytań ułatwi nam wyselekcjonowanie kilku urządzeń z których wybierzemy odpowiednie.

... ciąg dalszy

Jaką wybrać spawarkę

W marketach, sklepach narzędziowych i coraz bardziej popularnych sklepach internetowych znajdziemy szereg różnych modeli spawarek w cenach od ok. 250 zł do ponad 10000 zł. Przymierzając się do zakupu spawarki, stajemy przed dylematem, jaki typ wybrać i w jakim stopniu wysokość ceny odpowiada funkcjonalności i trwałości tego urządzenia.

... ciąg dalszy

Nowe urządzenia spawalnicze ESAB Caddy

Esab powiększa swoją oferte o nowe urządzenia spawalnicze CADDY

Urządzenia z serii Caddy™Tig, wyposażone są w standardowe przyłącza uchwytu spawalniczego TXH. Kompaktowa konstrukcja, z odporną na uderzenia polimerową obudową, jest lekka i łatwa do przenoszenia, a mimo tego rozmiar nie wpływa ujemnie na jakże ważne chłodzenie elementów bloku mocy, który oparty jest na najnowszej technologii inwertorowej...

... ciąg dalszy

Automaty spawalnicze Promotechu zastępują fachowców

Rośnie zainteresowanie dużymi automatami do spawania, produkowanymi przez białostocki Promotech. To efekt rynkowego zapotrzebowania na urządzenia ograniczające koszty przedsiębiorstw i zastępujące pracę spawaczy, których brakuje na rynku.

... ciąg dalszy

Międzynarodowe Targi Technologii i Urządzeń dla Spawalnictwa SPAWALNICTWO

W dniach 22-24 marca 2011 r. w Targach Kielce już po raz trzeci odbędą się Międzynarodowe Targi Technologii i Urządzeń dla Spawalnictwa SPAWALNICTWO. Targi te są organizowane przy współpracy z Instytutem Spawalnictwa z Gliwic oraz Polską Izbą Spawalniczą z Warszawy.

... ciąg dalszy